Як повернути кошти за неякісно надані житлово-комунальні послуги?

Мало хто із населення знає як повернути свої витрачені кошти, якщо житлово-комунальні послуги надані неякісно. Це реально, якщо знати свої права. Про повернення власних коштів «Комунальному патрулю» розповів практикуючий юрист Павло Заєць.
Питання щодо повернення коштів за неякісно надані комунальні послуги часто турбує населення. Воно регулюється Постановою КМУ "Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості", від 17 лютого 2010 року.
Згідно цього документу, якщо у вашій квартирі температура менша за +18°C, ви маєте право на компенсацію, у розмірі 5% за кожен градус зниження від норми. Більше того, якщо температура в помешканні менша за +12°C, плата за опалення взагалі не здійснюється.

При наданні послуг із централізованого опалення пізніше встановленого строку, або при достроковому закінченні опалювального сезону, ви маєте на компенсацію у розмірі 3,3% місячної плати за кожну добу перевищення допустимого строку відхилення від показників.У випадку перерви у наданні послуг з централізованого «гарячого» постачання перевищують 6 годин на добу (при цілодобовому водопостачанні), або більше 30% загального часу (при постачанні води за графіком) – ви маєте право на компенсацію у розмірі 3,3% за кожну добу перевищення строку відхилення.

Згідно норм температура гарячої води у точці розбору повинна бути не нижче 50°C та не вище ніж 75°C. У разі, якщо температура гарячого водопостачання менша 40°C, плата здійснюється як за холодне водопостачання.

Так згідно ст. 20 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору, в якому згідно ст. 16 передбачено порядок послуг, їх якісні та кількісні показники. 
Типова форма договору та перелік послуг передбачені у Постанові КМУ «Про затвердження Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».
У разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника для складення та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види, показники порушень тощо.

Для цього потрібно звернутися усно чи письмово (краще письмово) до надавача послуг (виконавця), після чого представник виконавця повинен з'явитися на виклик споживача не пізніше строку, визначеного договором, для складання акту-претензії, який скріплюється підписами споживача та представника виконавця.

У разі неприбуття представника виконавця в погоджений умовами договору строк або необґрунтованої відмови підписати акт-претензію він вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі. Підписаний акт-претензія споживача подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів, або видає споживачу письмово обґрунтовану відмову в задоволенні його претензій. Якщо ж ви не згідні із письмовою відмовою виконавця, ви можете оскаржити її у суді.
Наступний допис
« Prev Post
First
0 Komentar